فراموش کردم
اعضای انجمن(410) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات مقررات انجمنهای صفحه اصلی نظرات انجمن
جستجوی انجمن
اسماعیل مختاری (miyanehpix )    

دعای مهر و محبت

درج شده در تاریخ ۹۱/۰۶/۲۴ ساعت 01:48 بازدید کل: 12930 بازدید امروز: 5 1 می‌پسندم  
 

رفته بودم گردش در اطراف شهر، گذرم از کنار باغی افتاد. تکه کاغذی دیدم که از شاخه ای آویزان بود:

 نزدیکتر که رفتم مطمئن شدم که بله موضوع خاصی باید باشد و این تکه کاغذ با باد و طوفان بالای درخت نرفته.

 کاغذ را برگرداندم ببینم چه خبر هست. حدسم اشتباه بود. ولی سوژه ای برای یک مطلب گیر آورده بودم.

سطر اول بعد از ((بسم الله الرحمن الرحیم)) 23 بار کلمه ((هو)) و بعد 23 بار کلمه ((له)) و بعد 23 بار کلمه ((حی)) نوشته شده. سطر آخر : (نام دختر) بنت (نام مادر دختر) علی حب (نام پسر) ابن (نام مادر پسر)

مشخص می کند که این دعای مهر و محبت هست. یا برای ایجاد مهر و محبت بیشتر بین زن و شوهر یا بین دختر و پسری که در مرحله خواستگاری قرار دارند و برای گرفتن جواب بله زورکی از یکی از طرفین استفاده شده. این ابهام را متخصص اش می تواند رفع کند. نروید برای خودتان عین این را بنویسید. اولاً نوشتن این دعاها شرایط خاصی از نظر زمان و مکان دارد. این درخت را هم که می بینید احتمالاً گفته شده که از یک درخت خاصی(میوه دار یا غیر آن) آویزان شود. خوشبختانه یا متاسفانه وب سایتهای تخصصی متعددی در این زمینه با نام علوم غریبه و ... فعال هستند که می توانید اطلاعاتی کسب کنید.

از دیدن این صحنه زیاد تعجب نکردم چون می دانم که مثل همه شهرهای کشور در میانه هم افرادی به نام دعا نویس و ... فعال هستند. این افراد کارهای مختلفی انجام می دهند ولی ما معمولاً آنها را به نام دعا نویس می شناسیم درحالیکه کارهایی که انجام می دهند گاهی در زمینه استفاده از اجنه و گاهی طالع بینی با استفاده از کتابهای مخصوص یا جادوگری و ... هست. بعضی هایشان فقط در زمینه دعا نویسی فعالند و بعضی دیگر همه ی این کارها را انجام می دهند. نگویید همه ی اینها خرافات هست. علاوه بر احادیث رسیده از ائمه ، آیاتی در قرآن کریم وجود دارد که به ارتباطات انسانها با اجنه و جادوگری اشاره کرده. این اعمال در گذشته بوده الان هم هست. شاید تبلیغات صدا و سیما و سایر رسانه ها علیه این موضوعات به دلیل وجود افراد شیادی هست که بعنوان حرفه و پیشه و کسب درآمد از این موضوعات استفاده می کنند در حالیکه ممکن هست علم این کارها را هم نداشته باشند. در کل دین اسلام و مذهب تشیع ، این کارها را قبول ندارد و برای کارهایی مثل جادوگری مجازاتهای سختی تعیین شده. اگر با این افراد ارتباط داشته باشید متوجه می شوید که بخشی از پولی که از مراجعان می گیرند را به نام کفاره می گیرند. یعنی خودشان هم می دانند که گناهی مرتکب می شوند و می خواهند با کفاره بار گناهشان را سبک کنند

«کفاره» در اصطلاح دینی، عبارت است از : «پرداخت صدقه، قربانی و انجام دادن عمل شرعی و مانند آن به جهت گناهی که انجام گرفته است»

خرافه هر نوع اندیشه باطل و خلاف واقع است. ولی ما حق نداریم هرچه را که با علم ناقص بشری متوجهش نمی شویم خرافه بنامیم و طرد کنیم. در واقع معتقد به تجدید نظر در خرافه نامیدن بعضی پدیده ها هستم.ما نمی توانیم با زور و خرافه نامیدن بعضی کارهایی که می دانیم خرافه نیستند افراد را از مراجعه به دعانویسها و ... منع کنیم ولی با فرهنگ سازی و بیان دیدگاههای شرعی می شود کارهایی کرد و جلوی گسترشش را گرفت. مثلاً در مورد تصاویر بالا قبلاً صحبتی با یکی از متخصصین این کار در شهرمان داشتم. ایشان استفاده از ابزار دعا و طلسم و جادو را برای ازدواج درست نمی دانستند و معتقد بودند ازدواجی که با این کارها شروع شود عاقبت خوشی نخواهد داشت و شاید بتوان با این اعمال غیر عرفی و غیر شرعی کسی را کنار سفره ی عقد نشاند ولی نمی توان باعث خوشبختی کسی شد و ادعا می کرد هرگز این کار را قبول نمی کند ولی متاسفانه افرادی هستند که با دریافت پول هرکاری انجام می دهند و نه تنها برای مهر و محبت بلکه حتی برای صدمه زدن به دیگران. خدا همه ما را به راه راست هدایت فرماید. ان شاء الله.

اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 03:13
نقل قول:
حامد رستمی کیا: یازیخ پخمه میللت یه استادی داشتیم میگفت من وقتی آرزوی مرگ میکنم که میبینم تحصیلکرده ها و دانشگاهیا از خونه فالچی و دعا نویس میان بیرون
حالا قبلش باید وقت ویزیت و ملاقات تعیین کنند.:-az
البته این موضوع مسئله فقط کشور ما نیست و انگار در همه کشورها توسعه و بی توسعه اش دیده می شود.:-?
مهدی عزیزی(Azizi )
۹۱/۰۶/۲۴ - 03:32
متاسفانه (البته از نظر خودم خوشبختانه) باید عرض کنم که بنده اصلا به چنین چیزهایی اعتقاد ندارم. اگر این افراد راست می گویند یک کار عینی بسیار کوچک از طریق همین کار ها انجام دهند.
مثلا یک چیز را جابجا کنند. چیزی که در ذهن من است را بخوانند و ...
متاسفانه این ها استدلال ها برای فرار استفاده می کنند.
می گویند چون اعتقاد نداشتید انجام نشد (من اگر اعتقاد داشتم که نمی آمدم تست کنم) فلان شرایط را نداشت و ...
مثلا برای احضار روح دست روی سکه می گذارند و روی حروف می برند. یکی نیست بگه اگر راست می گی دستتان را بردارید و هلش ندهید.
از جملات زیر استفاده می کنند:
شما مشکلاتی در زندگی دارید که یکی از آن ها برایتان مهمتر است تلاش زیادی کرده اید مشکلاتتان حل شود در بعضی امور هم موفق شده اید. شما به یک نفر علاقه مند بوده اید. در آینده با یکی آشنا خواهید شد.

این پیش بینی ها همه صحیح است چون مشمول حال همه می شود.
« ستاره »(o0setare0o )
۹۱/۰۶/۲۴ - 03:41
:-))
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 03:45
نقل قول:
« ستاره »:
این نوع خندیدن تو این صفحه باعث هک ایمیلتان می شود. باور بکنید یا نه این دیگه خرافه نیست. فقط حق دارید لبخند بزنید مثل این :)
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 03:48
نقل قول:
مهدی عزیزی: متاسفانه (البته از نظر خودم خوشبختانه) باید عرض کنم که بنده اصلا به چنین چیزهایی اعتقاد ندارم. اگر این افراد راست می گویند یک کار عینی بسیار کوچک از طریق همین کار ها انجام دهند.
میگم شیاد و سو استفاده چی در این زمینه خیلی زیاد هست. اگر راست گو باشد نباید طلب پول برای این کارها بکند.
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 03:54
نقل قول:
حامد رستمی کیا: :این هم یعنی میمیری دیگه ... کامیون لهت میکنه
نه اینطوری هم میشه خندید 8-} که ایراد ندارد و مجاز هست.
(جداً جدی نگیرید فقط خواستم مثال برای خرافه بزنم. یکدفعه اعضای نکته سنج یقه مان را نگیرند که نظرات مطالب مرتبط با مطلب نیست )
« ستاره »(o0setare0o )
۹۱/۰۶/۲۴ - 03:55
نقل قول:
حامد رستمی کیا: :این هم یعنی میمیری دیگه ... کامیون لهت میکنه
:-j
« ستاره »(o0setare0o )
۹۱/۰۶/۲۴ - 03:55
نقل قول:
اسماعیل مختاری: این نوع خندیدن تو این صفحه باعث هک ایمیلتان می شود. باور بکنید یا نه این دیگه خرافه نیست. فقط حق دارید لبخند بزنید مثل این
in chi mishe:D
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 04:03
نقل قول:
oıOl MIKA lOıo: واسه درک این مسائل قرآن منبع معتبریه
عصای حضرت موسی اژدهایی واقعی شد و ابزار آلات ساحران را که در نظر مردم مارهایی دیده می شدند را بلعید.
کارهای شیطانی پوچ و باطلند و وقتی حق ظاهر می شود باطل را از بین می برد.
جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا.
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 04:08
اگر انسان را فقط جسم و بدون روح بدانیم و اگر فضای اطرافمان را فقط پرشده از ماده بدانیم نخواهیم توانست بسیاری از پدیده ها را توضیح دهیم. نگران اینم که اونهایی که یک زمانی مثلاً می گفتن روح وجود نداره و ... و ایراد می گرفتند به اعتقادات پیروان ادیان مثل مسلمانها. روح و جن و .... را وجودش را اثبات کنند و مای شرقی و مثلاً مسلمان قبول نکنیم و رد کنیم:-az
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 04:14
نقل قول:
حامد رستمی کیا: البته ناگفته نماند تو همین میدون آذربایجان با یکی از آشناها بردیم براش دعا دفن کردیم
حداقل اینو لو نمی دادید. کارمان خراب شد که :-$:)
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 04:17
نقل قول:
« ستاره »: in chi mishe
حتما حکمتی داخلش هست. مثلا اینجا کل چهره را دندانها اشغال کرده اند که درست نیست. جا برای بقیه اعضای صورت نمانده.
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 04:23
نقل قول:
oıOl MIKA lOıo: تو قرآن حتی داریم که "پیامبر ساحر نیست" خب حتماً سحری وجود داره که این جمله نوشته شده
بله.درسته. این یعنی سحر و ساحری وجود داشته که قرآن اشاره کرده به این موضوع که پیامبر اسلام ساحر نیست. در اکثر برنامه های صدا و سیما دیده ام که بدون توجه فقط سعی در خرافه نامیدن داشته اند غیر از برنامه ای که اخیراً پخش می شد و بطور واقع بینانه موضوع را مطرح می کرد. نظرات کارشناس روابط اجتماعی هم پخش می شد که چرا مردم دنبال این مسائل می روند.
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 04:27
نقل قول:
حامد رستمی کیا: من میخندیدم اون موقع بعد چند ماه اومد گفت خندیدی دعا نگرفت
بله بهانه ی خوبی بوده. اشکال از وردش بوده. انداخته گردن خندیدن. منم از ترسم اسامی افراد را در تصویر حذف کردم که نیاید یقه ام را بگیرد که انتشار عمومی اش کردی بی اثر شد حالا پولش را بده.
بهزاد پاکدل(behzad50 )
۹۱/۰۶/۲۴ - 09:00
آ قای مختاری ایکاش به آن دعا دست نمی زدی چون دعا اثرش کم می شه و شاید هم باطل بشه.:-)):-))
آقای مختاری : خداوند در کتاب آسمانی خودش نوشته که من از رگ گردن به شما نزدیکترم و هر چه می خواهید از خود من بخواهید و واسطه و ماسطه نیارید .پس چرا ما انسانها می افتیم دنبال افراد شیاد و دزد و خلافکار و هوسران و .......که تو بیا برایم دعا کن که خواسته مان برآورده شود.واقعا" جای تاسف است.
ماکس نت MAXNET(kazemaa )
۹۱/۰۶/۲۴ - 10:22
اگر واقعیت هم داشته باشد..!!!! چیزی که با زور و از سر اجبار بدست بیاید آخرش عکس جواب می دهد و گذری خواهد بود..!!!!!!
باران(Fair )
۹۱/۰۶/۲۴ - 10:23
نقل قول:
مهدی عزیزی: شما مشکلاتی در زندگی دارید که یکی از آن ها برایتان مهمتر است تلاش زیادی کرده اید مشکلاتتان حل شود در بعضی امور هم موفق شده اید. شما به یک نفر علاقه مند بوده اید. در آینده با یکی آشنا خواهید شد. این پیش بینی ها همه صحیح است چون مشمول حال همه می شود
شما مشکلاتی در زندگی دارید که یکی از آن ها برایتان مهمتر است تلاش زیادی کرده اید مشکلاتتان حل شود در بعضی امور هم موفق شده اید.

بلی دیگه قضیه همینه@};-=Dchox
اسماعیل مختاری(miyanehpix )
۹۱/۰۶/۲۴ - 11:57
آقا درست نوشتند این نفث اون نفس نیست.
نفث : نفث . [ ن َ ] (ع مص ) دردمیدن . (تاج المصادر بیهقی ) (دهار) (غیاث اللغات ) (ترجمان علامه ٔ جرجانی ص 100) (منتهی الارب ) (آنندراج ). دمیدن . پف کردن . فوت کردن
محمدبهجتی(bazigar )
۹۱/۰۶/۲۵ - 02:42
جناب مختاري به سوژه خوبي اشاره كردين امروزه و با اينهمه پيشرفت علمي و تكنولوژي هنوز افراد بي سوادي بنام دعا نويس و يا رمال هستند كه متاسفانه از افراد باسواد سوء استفاده مي كنند و اين جاي بسي تعجب و تامل و تعمق است .
روزیتا(roseita )
۹۲/۰۳/۰۹ - 10:28
سلام ضمن تشکر من سعی میکنم اگه چیزیم از این سایتا برداشت کنم فقط در حد آیه های قران باشه یا از امام نقل شده باشه وخودمووارد علوم غریبه نمیکنم جون طبق گفته شما قوانین خاصی داره درست مثل علم پزشکی بهر حال در این جهان هرچه خدا آفریده قانون خاص خودشو داره وباید از راهش وارد شد باتشکر


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
فراخوان شرکت در مسابقات مهیج قهرمانی موی تای استانانصراف اجباری از ثبت نام یارانه چگونگی درج آگهی در سایت و قسمت تبلیغات چیستانیارب روا مدار که......از دنیای ما....پیشاپیش ولادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر مبارک(تقدیم به همه مادرا)باشگاه سانداووشو المپیک شهرستان میانه ثبت نام میکندتبریک به تمام دست اندر کاران بی تدبیر و خفت پذیران همیشگیمرکز چاپ محسن این بار در محل جدید با خدمات جدید
کاربران آنلاین
amir hossein (خال اوغلی ) سورنا جون اشک عاشق مهدی حیدرپور16 آرنا فکوری گل یخی... ممول کوچولو امیر حنیفه .*باران*. پسرخاله MAN OF STEEL araz chayi بختیاری حسن وحید * رحیمی iNvOk3._.FoR._.D3aD امیرارسی دنیای ارزوها(leyla) اسدی-- یاسر حسینی لبخندتنها مصطفی رحمانی llılıl Amir Ali llılıll علیرضاامیرخیزی داود قوطاسلو (((همدم))) عسل محمد نیا maryam radboy19 ساناز- طالبی navidmahigir علیرضااسدی amirreza 0 _.AdDiCt._ نفس م 73 سمیرا. ارکستر بیتا شایان عیوضی . عاشق تنها*(کیارش) حصین... حامد رهروان (قلب یخی) فراز جباری *الچین شایان اصل اصل تو باشی قلبم آرومه llılıl Milad Mianage llılıll .ıl_AlackYou_lı. المیرا 72 فروشگاه لوازم اسپرتی و لوکس خودرو (رعد اسپرت) حامد (عمار خامنه ای(حفظه الله)) ...یاسمین... یکی ی دونه گؤز یاشی زینب یعقوبی بیژن پور حسین آقاجانی زیادپور سئودا (قره داغلی) مهری قندچی س کریمی نیما نصر aylar73... شب گرد تنها*** یاشاسن من ایستین قیز FARAMARZ-A7 _.l trüe ıöve l._ lilili Sal-laR lilili علی نصرتی ویدا نوری نیوشا200 زهرا خسروی خلیلی هادی JAKI * JILI alireza 00 شهرام بیگلری .اذربایجان وطنیم. الهام رضایی امیرمهدی22 بوسه ی خدا مجیدa z

مسئولیت کلیه مطالب به عهده نویسندگان و ارسال کنندگان آن است